• 4 Temmuz 2020

CNN’den çarpıcı Özbekistan yorumu

CNN’den çarpıcı Özbekistan yorumu

ÖZBEKİSTANHABER/ÖZEL-Ünlü TV Kanalı CNN International internet sitesinde Özbekistan hakkında çarpıcı bilgilere yer verdi. Haberde 2020 yılında birçok Batılı turistin Özbekistan’da seyahat yapmak istediğini duyurdu. Kültürel ve tarihi açıdan zengin bir geçmişe dayanan Ülkenin potansiyelini anlatan ünlü haber kanalı sözkonusu haberinde vizesiz seyahat imkanı nedeniyle Lonely Planet tarafından 2020 yılı için 1 numaralı seyahat bölgesi seçtiğini yazdı. Ekonomist,dergisine değinilen haberde hızlanan hükümet reformları nedeniyle derginin 2019’un ülkesi seçtiğini yazdı.
Tüm bunların yanı sıra el değmemiş tarihi ve dikkat çekici yemekleri Özbekistan’nın giderek daha popüler bir yer haline geldiği ifade edildi.
CNN International mnümüzdeki yıl, öncelikle yeni vize reformları nedeniyle Özbekistan’ı ziyaret etmek için en iyi zaman olacağını yazdı.
Son zamanlarda Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, ülkeyi gezginler için cazip bir yere dönüştürmek için iddialı reformlar başlattığı belirtilen haberde reformlar arasında, 65 ülkeden ziyaretçiler için 30 günlük vizesiz seyahat ayrıcalıkları bulunduğunu kaydetti.Haberde ayrıca ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, ABD vatandaşlarına terör saldırısı olasılığının hala olabileceğini yazdı. Dışişleri Bakanlığı’na göre, buna rağmen, “Özbek makamları terörist saldırıları önlemek için yüksek düzeyde uyarıcı ve agresif güvenlik önlemleri alıyor ve yabancılara karşı resmi şiddet sayısı düşük” denildi.

Haberin linki
https://www.cnn.com/travel/article/uzbekistan-travel-destination-2020-trnd/index.html

mpalavar

Read Previous

Yükselen Asya’nın Yükselen ülkesi Özbekistan

Read Next

Turgut Özal’ın bakanından Özbekistan’a mesaj var!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir